неділя, 1 грудня 2019 р.

Впровадження STEM-освіти в комунальному закладі «Навчально-виховне об'єднання - «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» - гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області

Спираючись на науку, освіту та інноваційні технології, можна констатувати, що стратегія розвитку України в умовах глобалізації дає реальний шанс нашій країні зайняти гідне місце на новому етапі цивілізації. До важливих векторів глобалізації належить освіта, яка не тільки не залишилася осторонь процесів глобалізації, а й активно залучається до них. Прискорення процесів глобалізації в економіці та політиці висувають нові вимоги до структури та якості освіти.

Сьогодення об’єктивно вимагає переведення освітнього процесу на технологічний рівень, активізацію пошуку перспективних інноваційних й педагогічних технологій, спрямованих на розвиток і саморозвиток особистості. Одним із актуальних напрямків інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є система навчання STEM (Science-наука, Technology-технологія, Engineering-інженерія, Mathematics-математика).
НВО, як інноваційний навчальний заклад, не може залишатись осторонь передових освітніх технологій. Ми знаходимось лише на початку захоплюючого шляху впровадження STEM-освіти в навчально-виховний процес, але вже маємо змогу проаналізувати наші перші кроки.

четвер, 1 серпня 2019 р.

Результати Всеукраїнського конкурсу на кращий план-конспект уроків природничих дисциплін із елементами медіаграмотності.

Чим займаються вчителі на канікулах? Відпочивають, заряджаються енергією для нового навчального року. А також отримують відзнаки за плідну роботу. За результатами Всеукраїнського конкурсу на кращий план-конспект уроків природничих дисциплін із елементами медіаграмотності Юлія Зозуля та Yuliia Vikhtodenko отримали дипломи другого ступеня. Їх конспект бінарного уроку природознавства і англійської мови в четвертому класі на тему «Особливості природи Північного Льодови́того океану» буде опублікований на порталі Медіаосвіта та медіаграмотність. Вітаємо вас, колеги, і бажаємо нових досягнень у новому навчальному році!

четвер, 25 квітня 2019 р.

"Фестиваль науки" на базі інституту ім Ельворті.

25 квітня 2019 р. Олена Єрьоменко, вчитель початкових класів й Тетяна Хліменкова, вчитель хімії взяли участь у роботі семінару-тренінгу "Фестиваль науки" з використанням лабораторно-експериментальної STEM-зони, який відбувся на базі інституту ім Ельворті за співпраці ХПІ та Управління освіти Кропивницького. 
Враженнями від заходу ділиться Олена Єрьоменко: "На заході був чудовий квест по локаціям за різними напрямками: хімія, електрика, механіка, робототехніка тощо. У кожній локації організатори показали експерименти, які зацікавлять і дорослих і дітей. Захід спрямований на профорієнтацію учнів і популяризацію науки. Лекції були сучасними, зрозумілими, пов'язаними з життям. Враження дуже приємні. Якби у кожну школу таке обладнання."


середа, 10 квітня 2019 р.

Тренінг на базі НЦ Мала академія наук України "Міждисциплінарні підходи в STEM-освіті"


Надзвичайно приємно і почесно на запрошення НЦ «Мала академія наук України» в рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Впровадження інноваційних освітніх технологій в системі МАН України» взяти участь у тренінгу "Міждисциплінарні підходи в STEM-освіті", який відбувся 10 квітня в м.Києві.