неділя, 1 грудня 2019 р.

Впровадження STEM-освіти в комунальному закладі «Навчально-виховне об'єднання - «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» - гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області

Спираючись на науку, освіту та інноваційні технології, можна констатувати, що стратегія розвитку України в умовах глобалізації дає реальний шанс нашій країні зайняти гідне місце на новому етапі цивілізації. До важливих векторів глобалізації належить освіта, яка не тільки не залишилася осторонь процесів глобалізації, а й активно залучається до них. Прискорення процесів глобалізації в економіці та політиці висувають нові вимоги до структури та якості освіти.

Сьогодення об’єктивно вимагає переведення освітнього процесу на технологічний рівень, активізацію пошуку перспективних інноваційних й педагогічних технологій, спрямованих на розвиток і саморозвиток особистості. Одним із актуальних напрямків інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є система навчання STEM (Science-наука, Technology-технологія, Engineering-інженерія, Mathematics-математика).
НВО, як інноваційний навчальний заклад, не може залишатись осторонь передових освітніх технологій. Ми знаходимось лише на початку захоплюючого шляху впровадження STEM-освіти в навчально-виховний процес, але вже маємо змогу проаналізувати наші перші кроки.

четвер, 25 квітня 2019 р.

"Фестиваль науки" на базі інституту ім Ельворті.

25 квітня 2019 р. Олена Єрьоменко, вчитель початкових класів й Тетяна Хліменкова, вчитель хімії взяли участь у роботі семінару-тренінгу "Фестиваль науки" з використанням лабораторно-експериментальної STEM-зони, який відбувся на базі інституту ім Ельворті за співпраці ХПІ та Управління освіти Кропивницького. 
Враженнями від заходу ділиться Олена Єрьоменко: "На заході був чудовий квест по локаціям за різними напрямками: хімія, електрика, механіка, робототехніка тощо. У кожній локації організатори показали експерименти, які зацікавлять і дорослих і дітей. Захід спрямований на профорієнтацію учнів і популяризацію науки. Лекції були сучасними, зрозумілими, пов'язаними з життям. Враження дуже приємні. Якби у кожну школу таке обладнання."


середа, 10 квітня 2019 р.

Тренінг на базі НЦ Мала академія наук України "Міждисциплінарні підходи в STEM-освіті"


Надзвичайно приємно і почесно на запрошення НЦ «Мала академія наук України» в рамках Всеукраїнського науково-освітнього проекту «Впровадження інноваційних освітніх технологій в системі МАН України» взяти участь у тренінгу "Міждисциплінарні підходи в STEM-освіті", який відбувся 10 квітня в м.Києві.