вівторок, 1 грудня 2020 р.

Впровадження STEM-освіти в комунальному закладі «Навчально-виховне об'єднання - «Спеціалізований загальноосвітній навчальний заклад І ступеня «Гармонія» - гімназія імені Тараса Шевченка – центр позашкільного виховання «Контакт» Кіровоградської міської ради Кіровоградської області

Спираючись на науку, освіту та інноваційні технології, можна констатувати, що стратегія розвитку України в умовах глобалізації дає реальний шанс нашій країні зайняти гідне місце на новому етапі цивілізації. До важливих векторів глобалізації належить освіта, яка не тільки не залишилася осторонь процесів глобалізації, а й активно залучається до них. Прискорення процесів глобалізації в економіці та політиці висувають нові вимоги до структури та якості освіти.

Сьогодення об’єктивно вимагає переведення освітнього процесу на технологічний рівень, активізацію пошуку перспективних інноваційних й педагогічних технологій, спрямованих на розвиток і саморозвиток особистості. Одним із актуальних напрямків інноваційного розвитку природничо-математичної освіти є система навчання STEM (Science-наука, Technology-технологія, Engineering-інженерія, Mathematics-математика).
НВО, як інноваційний навчальний заклад, не може залишатись осторонь передових освітніх технологій. Ми знаходимось лише на початку захоплюючого шляху впровадження STEM-освіти в навчально-виховний процес, але вже маємо змогу проаналізувати наші перші кроки.

вівторок, 3 листопада 2020 р.

четвер, 13 лютого 2020 р.

STEM-весна 2020 вже незабаром!

STEM-весна 2020 вже незабаром! Як приєднатися до заходів у межах STEM-весни 2020, або організувати власні заходи? Переходимо за посиланням на малюнку і дізнаємось детальну інформацію!

вівторок, 11 лютого 2020 р.

Міжнародний день жінок в науці.

11 лютого у світі відзначають Міжнародний день жінок в науці.

"Ярмарок Start-Up -ів" в межах гімназійної STEAM-декади "Цукор"

Ініціативні, відповідальні та креативні восьмикласники взяли участь у міждисциплінарному проекті "Ярмарок Start-Up -ів", що відбувся в рамках історико-філологічної декади з теми "Цукор". На ярмарку були представлені індивідуальні і колективні ідеї створення власних фірм.
У процесі роботи учні продемонстрували:
- уміння генерувати нові ідеї, вирішувати життєві проблеми, аналізувати, прогрозувати; аргументувати та захищати свою позицію;
- уміння використовувати математичні компетентності у життєвих ситуаціях;
- уміння спілкуватися рідною та іноземною мовами;
- усвідомлення важливості вивчення іноземних мов;
- відповідальність за спільну справу; налаштованість на логічне обґрунтування позиції.


Деталі за посиланням https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=733204487208642&id=100015572919430

Світлина від Вікторії Бойченко.

четвер, 6 лютого 2020 р.

Обласний методичний коучинг на базі КОІППО.

6 лютого 2020р. на базі КОІППО відбулась чергова зустріч учасників обласного методичного коучингу. Цього разу розглядали методичні родзинки, дотичні до STEM-освіти. 
Ми побачили, як під цифровим мікроскопом виглядає улюблена кімнатна рослина, волосся чи лапка мухи, дізналися, як оригінально провести інтерактивне опитування на уроці, розфарбувати та "оживити" рослинну чи тваринну клітину, повторити біологію, погравши в захопливу настільну гру, як здійснити подорож сонячною системою чи побувати в майстерні великого Леонардо да Вінчі. 
Світлина від Anna  Skripka.
Світлина від Anna  Skripka.

середа, 30 жовтня 2019 р.

Інтерактивні вправи для природничих дисциплін

Пропоную вашій увазі цікаві інтерактивні симулятори, які можна використовувати на уроках хімії, фізики, біології, природознавства.


Sugar and Salt Solutions
Click to Run

четвер, 1 серпня 2019 р.

Результати Всеукраїнського конкурсу на кращий план-конспект уроків природничих дисциплін із елементами медіаграмотності.

Чим займаються вчителі на канікулах? Відпочивають, заряджаються енергією для нового навчального року. А також отримують відзнаки за плідну роботу. За результатами Всеукраїнського конкурсу на кращий план-конспект уроків природничих дисциплін із елементами медіаграмотності Юлія Зозуля та Yuliia Vikhtodenko отримали дипломи другого ступеня. Їх конспект бінарного уроку природознавства і англійської мови в четвертому класі на тему «Особливості природи Північного Льодови́того океану» буде опублікований на порталі Медіаосвіта та медіаграмотність. Вітаємо вас, колеги, і бажаємо нових досягнень у новому навчальному році!

четвер, 25 квітня 2019 р.

"Фестиваль науки" на базі інституту ім Ельворті.

25 квітня 2019 р. Олена Єрьоменко, вчитель початкових класів й Тетяна Хліменкова, вчитель хімії взяли участь у роботі семінару-тренінгу "Фестиваль науки" з використанням лабораторно-експериментальної STEM-зони, який відбувся на базі інституту ім Ельворті за співпраці ХПІ та Управління освіти Кропивницького. 
Враженнями від заходу ділиться Олена Єрьоменко: "На заході був чудовий квест по локаціям за різними напрямками: хімія, електрика, механіка, робототехніка тощо. У кожній локації організатори показали експерименти, які зацікавлять і дорослих і дітей. Захід спрямований на профорієнтацію учнів і популяризацію науки. Лекції були сучасними, зрозумілими, пов'язаними з життям. Враження дуже приємні. Якби у кожну школу таке обладнання."